Yağ Aldırma

Yağ Aldırma Liposuction (vakumla yağ aldırma = Liposakşın) ile vücut şekillendirmesi bölgesel olarak toplanmış fazla yağ birikimlerini uzaklaştırma tekniğidir. Vücudun herhangi bir bölgesinde yağ fazlalığını azaltmada kullanılırken en sık başvurulan yer karın yağlarıdır. Bölgesel olarak incelmede mükemmel bir yöntemdir fakat etkili bir kilo verme yöntemi değildir. Kilo verme amacıyla kullanılmamalıdır.

Eğer yağ aldırma ameliyatı düşünüyorsa kişinin atması gereken ilk adım bir estetik cerraha danışmaktır. Hasta, arzulanan sonucun kusursuzluk değil düzeltme olduğunu akılda tutarak cerrahi sonrası iyi görünme ve iyi hissetme konusundaki beklentilerini açık yüreklilikle tartışmalıdır.

Estetik yağ aldırma (liposuction) ameliyatı, günümüzde bayanlarda ve baylarda en sık yapılan ameliyat grubundandır. 18 yaşından itibaren yaş sınırı gözetmeksizin yapılabilmektedir. Liposuction (liposakşın) ameliyatı, deri elastikiyeti iyi olan, deride fazla bir sarkıklığı olmayan, lokalize yağ artışı olan kişilerde mükemmel sonuç verir. Eğer karın derisinde belirgin bir sarkma varsa estetik karın germe (abdominoplasti) ameliyatı daha uygun olacaktır.

Liposuction hangi bölgelere uygulanır?

Liposuction fazladan yağ birikimi olan herhangi bir yere uygulanabilir. Çoğu zaman uygulanan yerler, kadınlarda çene altı, kolların üst kısmı, sırt, bel, karın, kalça, basen, uyluk ve dizlerin iç yüzü, erkeklerde çene altı, göğüs, göbek ve bel bölgesidir.

Yağ Aldırma Ameliyatının Riski Var Mı?

Liposuction ameliyatı kurallara uygun yapılması gereken bir ameliyattır. Kişinin yüksek tansiyon, şeker, kalp hastalığı, kan hastalığı varsa veya aspirin kullanıyorsa liposuction riskli bir ameliyattır.

Liposuction ameliyatında bir seansta en fazla 5-6 litre yağ alınmalıdır. Bunun üstünde alınan yağ miktarları sağlığı tehlikeye atar.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.