Sıkça Sorulan Sorular

  Saç ekimi ekilen greft sayısına göre 6-8 saat arasında sürebilmekte. Greft sayısı arttıkça süre de uzamaktadır. Hastaların çoğunluğunda da 8 saate kadar uzamaktadır.
  Lokal anestezi uygulandığından dolayı uygulama yapılacak bölge uyuşuyor ve hasta ağrı veya acı duymuyor.
  Hayır, o bölgede yaklaşık 10 kökten sadece biri alındığı için seyrelme gibi bir sorun meydana çıkmaz.
  4000-6000 arası kadar greft rahatlıkla alınabilir. Kararı doktorlarımız veriyor.
  Saçların yönü kendi orijinal saçlarınızın yönü ile aynı olacağından sonuçlar çok doğal olacak ve kimse saç ektirdiğinizi anlamayacaktır.
  İlk gece, basit ağrı kesici bir tablet almanız gerekebilir, ilerleyen günlerde herhangi bir ağrı veya sızı hissedilmez, gündelik işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  İlk ekilen saçların 15 gün içinde büyük bir kısmı dökülür. 3. aydan itibaren yeniden çıkmaya başlarlar. 8 - 12 ay içinde de tümü çıkar. Hemen hemen her gün 15 adet kadar saç çıkar.
  İlk 2 gün kolayca anlaşılır. Ancak yıkama yapıldıktan sonra artık anlaşılması güçleşir.. Saç ekiminin bütün izlerinin silinmesi için ortalama 7-9 gün geçmesi lazımdır.
  Ofis işlerine hemen ertesi gün dönebilirsiniz ama biz yine de operasyon sonrası günü dinlenerek geçirmenizi öneririz.
  Bu önemli bir husustur. İki kulak arası ve kulak üstlerinden maksimum sayıda ve ihtiyacınız oranında kökleri çıkarıp ekeceğimiz için yetirince sık olacaktır.

 • Not:

  29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

  Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.