Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

CRYO TECHNOLOGY COOLTECH CRYOLİPOLYSİS

Soğuk lipoliz ile karın, karın yan yağları, kalça, bacak, basen, bel, kol, diz üstü ve diz iç kısmı gibi lokal kilo probleminin olabileceği bölgeler tedavi edilebilmektedir.

Genellikle 1 seanslık uygulamanın yeterli olduğu Soğuk lipoliz uygulamalarında, birden çok bölge de kilo problemi var ise 2 ya da 3 seanslık uygulamalar gerekebilir. Seans aralıkları 6-8 haftadır. Kaç seansa ihtiyacınız olduğuna doktorunuz vücudunuzun yağ depoladığı alana bakarak ya da kaç bölgede bu uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleyerek karar verecektir.

Önerilen tedavi süresi 60-70 dakikadır.

Soğuk lipoliz uygulamsından sonraki 15-20 gün içinde sonuçlar belli olmaya başlar. Donarak işlevini kaybeden yağ hücreleri vücuttan doğal şekilde atılır. Özel bir diyet ya da egzersize ihtiyaç yoktur. İstenilen maksimum sonuçlara ise tedaviden sonraki 90 gün içinde kavuşulur.

Sağlıklı ve düşük kalorili bir beslenme şekli tercih edilirse ve yaşamınıza biraz daha hareket ve egzersiz katarsanız sonuçların kalıcı olmasını mümkün kılarsınız. Soğuk Lipoliz uygulaması esnasında yağ dokusunun yoğun olduğu bölge lokal olarak dondurulur. Bu da panniculitis ve adipocyte apoptosis de ki yağ hücrelerinin ölümüne neden olur. Başlıkların her ikisinde de olan vakum sistemi ile dokunun vakumlanarak o bölgede ki kan akışının arttırılması amaçlanır. Bu sırada da ‘dondurucu’ etki ile bölgede değişim başlar. Lipolize uğrayan yağ hücreleri ise lenf dolaşımı ile doğal olarak vücuttan atılır.

CoolTech® sistemi ile yapılan uygulamalar sırasında vücuttaki istenmeyen fazla yağ dokusu kontrollü soğutma ile dondurulurken, cildin elastikiyeti ve collagen yapısı bozulmaz. Dondurularak öldürülen yağ hücreleri de vücuttan doğal bir şekilde, lenf dolaşımı yoluyla atılır. Uygulama tamamen non-invasive, cerrahi olmayan bir prosedürdür. İğne, neşter kullanılmaz. İşlem sırasında acı hissedilmez. Uygulama sırasında vakumdan kaynaklanan hafif bir basınçla beraber lokalize soğuk hissedilir. Ancak bu his kısa sürelidir. Tamamen acısız ve yan etkisiz olan işlemden hemen sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.