Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal, gerek estetik açıdan gerekse yüzde daha önceden yaşanmış olan deformasyonları kapatmak için biçilmiş kaftandır. Üstelik sakal, insana hoş bir tarz katmaktadır.

Atasözlerinde bile “Sakalımız yok ki sözümüz dinlensin” gibi cümleler ile sakalın önemi ifade edilirken, çoğu zaman sakalı çıkmayan, köse insanlar psikolojik olarak yıkıma uğramaktadırlar. Sakalın insanda yalnızca fiziksel değil, ruhsal olarak da etkileri bulunmaktadır. Bunların başında kendine güven yaratması gelmektedir. Sakalın yardımıyla insanın kendine güveni artar ve böylece psikolojik olarak rahatlamalar yaşarlar.

Günümüzde çok çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan köselik probleminin yanısıra, geçirilen kazalar, yanıklar gibi kötü olaylar sonucunda da sakal eksikliği ortaya çıkabilir. Özellikle yanlış beslenme, genetik ve stres üçlüsü birleştiğinde sakal çıkmaması, köse kalınması durumu gayet sıklıkla karşımıza çıkmaya başlar.

Sakal ekimi, ülkemize 2005 yılından sonra girmiş, yeni teknolojiler sayesinde başarıyla yapılabilen bir operasyon halini almıştır. Sakal ekimi bu yıldan sonra Türkiye’de de çok sayıda kişi üzerinde başarıyla uygulanmıştır. Şu an hekimlerimizin tecrübesi ve olanakları ile birlikte ciddi başarılar elde edilebilmektedir.

Yeni geliştirilen teknolojik imkanlar sayesinde sakal ekiminde başarı da önemli ölçüde artmıştır. Operasyon sonucunda başarısızlık yüzdeleri çok çok düşük seviyelerdedirler.

Sakal ekimi operasyonları sayesinde bölgenin belli bir bölümünde çıkmayan sakal, köselik, seyreklik gibi bir çok problem ortadan kaldırılmaktadır. Bu başarının sırrı ise tecrübe ve teknolojiden geçmektedir. Her geçen gün yeni bir buluş ile işimizi kolaylaştıran teknoloji, sakal ekimi konusunda da bizlere destek olmaktadır.

Gelişen bu teknikler ve imkanlar sayesinde, köselik problemi ile karşı karşıya kalmış olan insanlar da yıllardır erkeklik gururu olarak kabul gören sakala sahip olabilirler. Bunun dışında, sakalın belli bir bölümünde seyreklik olması sonucunda meydana gelen estetik problemler de sakal ekimi yolu ile çözüme kavuşturulabilir.

Aynı şekilde, yüzdeki yara ve yanık izleri üzerine de ekim yapılarak sakal aracılığıyla izlerin kapatılabilmesi mümkündür. Sakal ekimi bir çok açıdan insanlara faydalı olabilecek bir tekniktir. Sakal ekimi sayesinde yüzünüzdeki estetiği bozan noktaları kapatabilir, köse olmaktan kurtulabilir ve yepyeni bir tarz edinebilirsiniz.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.