Saç Ekimi

saç ekimi

Estetik operasyonundan sonra dikkat edilmesi gerekenler Fue ekimi sonrası ilk gece; ağır işler, stres, cinsel ilişki, spor ve alkol yasaktır.Fue saç ekim işlemi sonrası ilk gece dahil ağrı olmaz herhangi bir ilaç kullanmanıza gerek yoktur. Saç ekimi yapılan gün istediğiniz pozisyonda uyuyabilirsiniz. Ensenizde gerginlik olmaz saç ekimi sonrası yapılan pansuman ve yıkamalar nedeniyle kanama, şişlik, morarma olmamaktadır.

İlk üç gün ; 24 - 48 saat sonra saç ekimi yapılan bölgede dahil saç yıkması yapılabilir. Mutlaka şapka takarak dışarıya çıkınız.

Saç ekimi sonrası üç gün saçınızın ekim yapılan bölgesini çarpmayın ilk 15 gün ; saç köpüğü ve bakım losyonuyla her gün saç yıkama işleminizi mutlaka yapınız. Saç ekimi yapılan bölgeyi ilk 15 gün güneş ışınlarından korumalısınız.

- Havuza saçlarınızı sokmayınız.

- Denize girmeyiniz.

Ensenizde iz kalmadan iki günde iyileşeceksiniz. Ense bölgeniz de uyuşukluk olmaz. İşlem esnasında sinir ve damarlar kesilmediğinden kalıcı bir iz ya da uyuşukluk, hissizlik olmaz. Ekim alanındaki kılların çıkışı ve dipleri doğal saçlarınız gibi olur kıl köklerinin alındığı alanda kanlanma artacağından geride kalan saçlarınız daha canlı olur.

Enseden istendiği gibi yeterince kök alınabileceği için saçlarınız istediğiniz sıklıkta olacak. Fue sonrası saç yıkama işlemi saç ekiminin 3. günü ev koşullarında yapılabilir.

Saçınıza uygun olarak verdiğimiz losyonu 15 gün süreyle her gün bir veya iki kez ekim alanına ense bölgesine bol sürerek, bir saat bekleyip sonrasında duş ile losyon atıklarını temizleyip, saç köpüğüyle yıkama yapabilirsiniz. Ense bölgesine normal yıkama hareketleri yapabilir fakat ekim bölgesine yumuşak okşar gibi yıkama hareketleriyle yapabilirsiniz.

Size uygulama saç ekimi sırasında gösterilecektir. Bol su ile yıkayınız,sürtme hareketlerini 15 gün dikkatle uygulayınız.Bir hafta içinde başınızdaki ekim bölgesi ve ense bölgesi tüm kabukların dökülmesi gerekir. Cildinizde hafif kızarıklık varsa endişe etmeyiniz, geçicidir. Kurutma makinesine gerek yoktur.

Sürtme hareketi yapmadan havlu ile nemini alabilirsiniz. Saç spreyi ve jöle 15 gün asla kullanmayınız. Spor Aktiviteleri 15 gün sonra, başınızı travma etkisi yapmadan sporlar yapabilirsiniz. 4-6 hafta saçlı derinizi güçlü güneş ışınları ve sürekli travma oluşturacak olaylardan kaçınınız. Fue İyileşme Süreci 1.gün; pansuman yapılır.Kliniğe mutlaka geliniz.Ekilen saçlar kontrol edilir. 2 gün; iyileşme sürecidir.Hiç bir şey yapmayınız. 3 gün; önerilen gibi saç yıkmanızı yapabilirsiniz. 10.gün; ense ve ekim bölgesindeki kabukların tamamı yıkamalar sırasında dökülmüştür. 15. gün; iyileşme tamamlanmıştır.

3 hafta sonra; ekilen saçların %60'ı dökülür. 8-12 hafta; 3.haftada dökülen saçlar ve ekim yapılan saçlar uzar. 6 ay sonra; saçlarınızın tamamı uzamış ve berberinize diğer saçlarınızla birlikte kestirebilir olacaksınız. Saç ekimi sonrası saç bakımı saç ve saçlı derideki muhtemel sorunların giderilmesi (saç ekimi sonrası saçınızın ihtiyacı olan cilt problemlerinin giderilmesi) Saç ve saçlı derinin ihtiyacı olan aktif maddelerin temini (ilaç kullanımı önerilmesi), doğal atıklar ve dış etkenlere bağlı kirliliğin temizlenip daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmak. Saç ve saçlı derinin doğal dengesini korumak. Saç dökülmesini durdurmak (saç ekimi sonrası vereceğimiz medikal tedavi ve özel losyonlarımız ile sağlanmaktadır) için saç bakımı uygulanmaktadır. Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir. Ayrıca saç ekimi öncesinde ve sonrasında uygulandığında saç ekimi ve bakım birbirini olumlu etkilemekte ve sonuçlar mükemmel olmaktadır.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.