Pedodonti - Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti Çocuk Diş Hekimi

Pedodonti Uygulamalarımız ;

Süt Dişleri Çekimi
Çocuk Diş Çekimi
Çocuk Diş Kanal Tedavisi
Çocuk Kırık Diş Tedavisi
Çocuk Ortodonti Diş Teli Tedavisi
Ağrısız Çocuk Diş Çekimleri
Ağrısız Çocuk Diş Tedavileri

Çocuk diş hekimliği - Pedodonti; Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı problemlerini gidermeye çalışan diş hekimliğine ait ana bilim dallarından biridir. Süt dişler normal dişlere göre daha çok organik madde içerdiğinden dolayı çürümeye daha yatkın olurlar ve hızlı çürürler.

Standart diş hekimliğine ek olarak engelli ve özel ihtiyaçları olan çocuklar dahil olmak üzere tüm çocukların psikolojisi, büyüme ve gelişimi, süt dişleri üzerine eğitim almış uzman hekimlere çocuk diş doktoru veya pedodontist denir.

Çocuk diş hekimi, çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgili gelişimlerini bebeklikten tutarak ergenlik çağına kadar olan süreci kontrol edip kayıt altına alarak sağlıklı gelişmelerine yardımcı olmaktadırlar.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.