Lipoliz

Lipoliz

Lipoliz; etkili bir lokal zayıflama, bölgesel yağ eritme yöntemidir. Bu tedavilerin öncülüğüyle istenmeyen bölgelere yerleşen yağ fazlalıklarının tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır. Tedavi maddesi soyadan elde edilmektedir. Bu madde sayesinde vücutta genel zayıflamadan çok özellikle bazı bölgelerde lokal şekilde yerleşen ve giysilerde kendisini bant şeklinde gösterebilen durumlar için de kullanılmıyor. Bu yöntem sonucunda yağ bezesinin küçülmesin de ve yok edilmesi yöntemidir. Erkekler göre kadınlarda daha başarılı bir yöntemdir. Her türlü yağ bezesinin giderilmesin de bu yöntem kullanılmaktadır.

Son dönemlerin en popüler zayıflama yöntemi lipolizdir. Lipoliz de Fosfolipid ilacı kullanılmaktadır. Fosfolipid maddesi canlılar için hayati bir önem taşımaktadır. Yaşamlar aktivitelerin hepsinde rol almaktadır. Son yıllar da bu ilaç yüksek kolesterolü düşürmek için kullanılmaktadır. Göz çevresinde yerleşen yağ bezeleri içerisine enjekte edildiği zaman onları küçülten fazlalıkların tedavisinde kullanılır.

Yağ eritilecek bölgeye göre uygulanacak seanslar değişecektir. Lipoliz tedavisini mezoterapiye de benzetebiliriz. İğnelerle yağlanmanın azaltılacağı bölgeye çalışıldığında 1 - 2 ay içerinde yağ hücreleri parçalanarak yağlar erimeye başlamaktadır. Selülit bulunan bölgelere yapıldığında ise selülitin kaybolduğunu da göreceksiniz.

Ayakta ve yatarak yapılan muayeneler sonucunda hangi bölgelerden yağ alınacaksa yağ fazlalıkları işaretlenerek saptanır. Tam sonuç alabilmek için 2 ile 4 seans uygulanmalıdır. Bu seans aralıkları 6-8 hafta aralıklarla yapılır.

Lipolizin Yan Etkileri Nelerdir?

Yaklaşık 10 yıldan beri kolestrolü düşürmek ve belli bir takım hastalıkların tedavisinde kullanılan bu ilacın kanıtlanmış yan etkisi yoktur. Lipoliz mezoterapi iğnesine benzer son derece ince uçlu bir iğne ile işlem yapılır. Uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklık, hassasiyet, kaşınma, ödem gibi bazen küçük morarmalar oluşabilir, bu durum ortalama 3-5 gün devam edebilir. Uygulamadan sonraki gün hafif bir ısı artışı ve ağrı hissi olabilir ancak bu komplikasyonlar normal olup, bir veya birkaç gün içerisinde vücut normalleşmesi görülmektedir.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.