Kavitasyon

Kavitasyon

Kavitasyon ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yapılan bölgesel zayıflama yöntemine verilen isimdir. Ses dalgaları ile yağları parçalayarak yağ hücrelerini tamamen yok eden bir yöntemdir. Fazla kilolarından ya da bölgesel yağlanmadan şikâyeti olanlar tarafından teknoloji de son yöntem olan kavitasyon ile zayıflama tercih edilmektedir.

Liposuctiondan sonra tercih edilen en iyi yöntem olan kavitasyon ile çok kısa sürede çok etkili sonuçlara ulaşılmaktadır. Seans süresi çok kısadır ve ilk seansta sonuçların etkinliği gözlenmektedir. Kavitasyon; kurtulmak istenilen bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırtta ki çözülemeyen tempo yağları parçalayıp yerleşmiş bölgesel yağları eritmek için kullanılan güçlü bir sistemdir.

Cihazın bir özelliği cilt sıkılaşması için fayda sağlamasıdır. Kavitasyon ile zayıflama seanslar şeklinde uygulanır. Uygulama sonrasında her seansta ortalama 2 cm ile 5 cm incelme gerçekleşmektedir. Kavitasyon girişimsel olmayan, sadece cilt yüzeyinden yapılan bir uygulamadır. Kavitasyon uygulamasının farkını daha ilk seansta fark edeceksiniz.

Kavitasyon Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?

Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekiyor. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kural.

Uygulama, haftada bir seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-12 seansta tamamlanıyor. Bir seans ortalama 20-30 dakika sürüyor. Uygulamanın sürekliliğini sağlamak için seanslar tamamlandıktan sonra dört ay süreyle ayda bir seans, daha sonra 3'er ay aralıklarla tek seans yapılması gerekiyor.

Lipo-cav’ın diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.