Endodonti - Kanal Tedavisi

Pulpanın zarar görmesi durumunda yapılan tedavi yöntemlerinden biride endodonti uygulamasıdır. Geçmiş yıllarda defarmasyona uğramış yumuşak diş tabakalarında çözüm dişin çekimiyken, günümüzde bu dişler artık tedavi edilmektedir.

Derin çürük ve çatlaklar sebeviyle pulpa kendini yenileyemediğinden dolayı diş canlılığını kaybeder ve enfeksiyon tüm dişe yayılır. Kanal tedavisi yapılmadığı takdirde enfeksiyon kök ucundaki dokulara kadar yayılmaktadır ve dişi çevrelemekte olan çene kemiğide iltihaplanıp aşınmaktadır, dolayısıyla meydana gelmekte olan bu boşlukta apse oluşur. Bu duruma ağrı ve şişlikte etki eder ve dişin en kısa zamanda çekilmesi zorunlu hale gelir.

Endodonti Kanal Tedavisi

Endodonti / Kanal Tedavisi Uygulamaları:

Ağrısız Kanal Tedavisi
Anestezili Kanal Tedavisi
Ön Diş Kanal Tedavisi Uygulamaları
Kanin Dişleri Kanal Tedavisi Uygulaması
Arka Grup Dişlerin Kanal Tedavisi Uygulamaları
Çocuk Dişleri Kanal Tedavisi Uygulaması

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.