Hamilelikte Lazer Epilasyon

Hamilelikte Lazer Epilasyon

Hamilelikte Lazer Epilasyon Sağlıklı mı?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyondur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Ticari kaygılarla kılların %100 temizlendiği ve asla geri çıkmadığını söylemek kesinlikle doğru değildir. Bazı insanlarda lazer epilasyonun etkisi çok az olabilirken birçoğunda tatmin edici çok iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Hamilelikte Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen lazer epilasyona en uygun adaylar deri rengi açık, kıl rengi siyah vekalın olan kişilerdir. (Hamilelikte Epilasyon) Doğru şekilde uygulandığında güvenli bir yöntem olan lazer epilasyon hamilelere ise önerilmemektedir. Hamilelerde lazer epilasyon güvenliği konusunda yeterli veri mevcut değildir. Şu ana kadar hamilelik esnasında elektroliz (iğneli epilasyon) uygulamasının değerlendirmesini yapan çalışmalar çok fazla yapılmamıştır.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.