Göbek Eritme

Göbek Eritme

Göbek bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak bazen sanılandan güç olabilir. Bu bölgede yağ birikimi önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilmektedir. Göbek bölgesinde biriken yağların giderilmesinde diyet ve egzersiz etkili sonuçlar yaratır.

Ancak bazen diyet ve spor yapılmasına karşın göbek yağlarında azalma, zayıflama istenen düzeyde olmayabilir. İşte bu durumlarda tıbbi ve yardımcı yöntem arayışları devreye giriyor. Son dönemlerde geliştirilen yöntemlerden bazıları önemli ve istenilen düzeyde sonuçlar verir. Bunların başında kavitasyon ya da ultrasonik zayıflama olarak bilinmektedir. Kavitasyon tekniğinde ultrasonik ses dalgaları kullanılır.

Ses dalgaları cilt altı yağ dokusuna yoğunlaştırılır. Yoğun ses enerjisi yağları parçalar. Sıvılaşan yağlar o bölgeden uzaklaşmaya başlar. Böylece hızlı bir şekilde zayıflamış olunur. Kavitasyon tekniğinde ağrı, sızı yoktur. Cilt üzerinden uygulanır ve iğne ilaç işlemi yapılmamaktadır. Bu işlem haftada bir seans uygulanır. Uygulama sonrası spor, egzersiz ve diyet yapmak kalıcı ve hızlı zayıflama için önemlidir.

Kavitasyon ile göbek eritme işleminde bir seansta 2–6 cm çevresel incelebilirsiniz. Göbek eritme yöntemi erkeklere de, kadınlara da yapılabilir. Cinsiyet önemli değildir.

İşlem sonrası işinize ya da normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.