Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

Saç birden fazla sebebe bağlı olarak dökülür. Saç dökülmesi erkekler ve kadınlarda görülebilir. Saç dökülme problemi 18 yaşından itibaren her dokuz erkekten birinin tamamen saçlarını kaybetmesi olarak etkiler ve erkeklerin hayatları boyunca en azından saçların seyrelmesi olarak hayatını kısmı olarak etkileyen, kişiyi hem fiziksel hem de etkileri açısından ruhsal bir sorun haline gelir. 25 yaşına kadar erkeklerin %25 ini, 40 yaşına kadar %40 ını, 50 yaşına kadar %50 sini etkiler.

Erkek tipi saç dökülmesi, alnın iki yanında ve tepe bölgesinde olabileceği gibi tamamen bütün başı da kapsayabilmektedir. Kadınlarda ise dökülme problemi daha çok, saçların seyrekleşmesiyle olur. Tedaviye geçilmeden önce, saç dökülmesinin tipinin bir uzman hekim tarafından incelenmesi gerekir. Birçok saç dökülmesi, hormonal, metabolik düzensizlikler ve besinsel etkiler saç dökülmesini tetikleyebilmektedir. Kellik genetik bir neden olup, yeniden çıkmayacak şekilde saçları döker.

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Son saç ekimi yöntemi olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar doğuran saç ekimi tekniğidir. FUE ile tüm saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek başın saçsız bölgesine transfer işleminin gerçekleştirilme işlemidir.

Fut Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Saç ekiminde uygulanan diğer bir yöntem olan FUT tekniği fut tekniğinden farklı olarak greftler doğrudan derinin kök seviyesinden çıkarılmaktadır. FUE de verici alanda neşter kullanılmamakta olup, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede iz kalmaz. Hastaya hiçbir sorun oluşturmadan, günlük yaşamından alıkoymadan saçsızlık sorunu çeken kişileri yeniden saçlarına kavuşturur.

Estetik olarak FUE de ve FUT da çıkarma yöntemleri farklıyken elde edilen köklerin yeni yerlerine yerleştirilmesi tamamen aynıdır.

Saç Ekimi Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimi işleminden 3 gün sonra ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Saç ekiminden sonra verilecek olan özel şampuanla yaklaşık 15 gün boyunca günde 2-3 defa saçınızı yıkayarak ekim alanına normal masaj hareketini yapmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç ekimi yapılan bölgeye size verilecek olan özel şampuan sürülerek ve 1 saat beklenecektir.

1 saat içerisinde şampuan cilt tarafından emilir ve ciltte yumuşama sağlar. Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile yıkanabilir. Ekim bölgesi yumuşak hareketlerle şampuanlanır. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. 10 günün sonunda, yani kabuklanma yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla ve kendi saç yıkama yöntemlerinizle yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı doğal bir şekilde kuruttuktan sonra dikkatlice tarayabilirsiniz. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, 5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.