Lazerle Dövme Sildirme

Lazerle Dövme Sildirme

Dövme ya da İngilizcesi tattoo, yüzyıllardır vücut estetiği için çeşitli boyaların iğne ile ciltte şekiller oluşturarak yapılan bir kalıcı boyama tekniği olarak devam etmektedir. Bazı dövmeler geleneksel nedenlerle, bazıları ise süs amaçlı yapılır. Dövme yerine göre kimi zaman estetik olmakta, yerine göre de yaptıran tarafından sonradan istenmediği için çıkartılmak istenir. Gençler tarafından yaptırılan dövmeler daha sonra bazen hastanın sıkılması ya da sosyal-kültürel sebeplerle çıkarılmak ister. Ancak günümüzde insanlar zaman içinde dövmelerini sildirmek veya yenilemek ihtiyacı hissederler.

Dövmeleri çıkarmak yapılması kadar kolay olmamakla birlikte gelişen son sistem Alexandrıte Candela Gentlemax teknolojileri ile dövme sildirmek kolaylaşmıştır. Eskiden pek çok yöntem denenmiş ama lazerler hepsinden daha etkili olmuştur.

Dövme Silme İşlemi Kaç Seans Sürmektedir?

Dövme Silme işlemi dövmeye bağlı olarak 1 ila 10 seans arasında değişmektedir. Açık renkli dövmenin silinmesi koyu renkli dövmelere göre daha zordur. Ayrıca açık ten rengine sahip kişilerde sonuç daha başarılı olmaktadır.

Yukarıda belirtildiği gibi lazerle dövme sildirme işlemi her dövmede % 100 sonuç veremeyebiliyor.

Dövme Silme İşlemi Sonrasında Deride İz Kalır mı?

Lazer ile yapılan dövme silme tedavilerinde vakaların büyük cogunlugunda kalıcı bir lekenme veya iz gelişmemektedir . fakat her tıbbi işlem beraberinde belli riskleri getirir. Uygulama öncesi ve sonrası uyulması gereken kurallara uyduğunuz takdirde sorun yaşamadan dövmenizi silmek mümkündür

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.