Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudaklar yapısal olarak ince olabildiği gibi; sonradan bazı hormonal aktivite, travmalar, doku destek yapılarının zamanla azalmasına bağlı olarak hacim kaybedebilirler. Dudakların ince olması kimi kadınlarda estetik açıdan sorun olarak algılanabilmektedir.

Dolgu yaptıracak insanların tercih etmelerine göre birçok dolgu yapma çeşidi bulunmaktadır. Dudak dolguları için çeşitli maddeler bulunmaktadır. Bunlar insanların ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Aynı zamanda kalıcı ve geçici olarak da ikiye ayrılmakla birlikte bu iki grubun birbirine karşı da avantajları, olumsuz olan avantajları duruma göre değişiklik göstererek vardır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklarınız için yapılacak işlemden önce acı, ağrı duymamanız, hissetmemeniz için anestezi işlemi uygulanır. Bu uygulamanın amacı tamamen sizin dudaklarınıza yapılanca olan bazı işlemlerin gerçekleştiği anda ki acıyı hissetmemeniz, fark etmeden dudaklarınızı yaptırmanız içindir. Bundan sonrasında ise gerekli olan dolgu maddesi belirlenmiş yerlere enjekte edilerek dolgu tamamlanır.

Uygulama Yan Etkileri

Dudak dolgu maddesi uygulaması bir enjeksiyon uygulamasıdır, bu yaklaşımla enjeksiyonlu işlemlerde görülebilen yan etkilerle karşılaşılabilir. Uygulama bölgesinde ödem,şişlik gibi etkiler ortaya çıkabilir , bu etkiler kısa sürede tedaviye gerek duyulmadan iyileşecektir.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.