Diş Temizletme - Diş Beyazlatma

Diş Temizletme - Beyazlatma

Diş yapısında (mine ve dentin tabakası) meydana gelen sigara, alkol gibi v.s etkilerden dolayı oluşmuş olan lekeleri temizleme işlemine diş temizleme veya diş beyazlatma denilmektedir. Günümüzde bilinen iki çeşit diş temizletme yöntemi bulunmaktadır.

Birinci yöntem; hastanın kendi kendine uyguladığı bir yöntemdir. Hekimin hastanın ağzından aldığı ölçüye göre dişlerinin üzerine takabileceği ince lastik kalıplar hazırlatır ve hasta bu kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek dişlerin üstüne (tercihen uykuda rahatsızlık durumunda isteğe göre) 1 ile 4 hafta boyunca günde en az 6 ile 8 saat arasında takar.

İkinci yöntem ise, klinikte hekim tarafından yapılan diş beyazlatma uygulamasıdır ve aşağıda şekilde yapılmaktadır;

Deneyimli hekim tarafından ağartıcı ilaç diş üzerine yerleştirilir ve dişin üzerine mavi / yeşil renkli ışık kaynağı belirli bir süre tutulur ve işlem bittiğinde sonuç hemen gözlemlenir.

Her iki yöntemde çok etkili olmasına rağmen tercih, diş temizlenmesinin uygulandığı alana etkisine, dişteki renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlıdır.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.