Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon İle Kalıcı Çözüm

Lazer epilasyon uygulamasında başarı elde etmek, sonuca güvenli ve hızlı ulaşmak asıl hedeftir. Bu nedenle değişik lazer cihazları üretilmiştir. Bu lazerlerden biride diode lazerlerdir. Diode lazerler 810 nm dalga boyunda lazarlerdir. Diode lazerin dalga boyu uzundur.Bu özellik hem açık hem de koyu cilt tiplerinde ve derinde yerleşimli kıllarda da başarılı kullanım olanağı sağlar.

Diode lazerler yüz, sırt, kol gibi alexandrite lazerin sorunlu olabileceği bölgelerde önerdiğimiz lazerlerdir. Bazı diode sistemlerinde diode lazere radyofrekans ilaveside yapılmıştır.

Diode lazer epilasyon yöntemi alexandrite lazer kadar etkili bir yöntemdir. Kalın kıllarda da etkisi yüksektir. Sanılanın aksine hem kalın hem de ince tüylerde etkilidir. Cilt bazı bölgelerde kalındır. Diode lazer cildin kalın olduğu yüz, sırt gibi bölgelerde de başarılıdır. Bunun nedeni diode lazer enerjisinin alexandrite lazerden daha derine inebilmesidir. Biz sırt, yüz bölgelerinde diode lazeri özellikle önermekteyiz. Bir bölgede kalın ve ince tüyler birlikte bulunuyorsa diode lazeri öneriyoruz. çünkü bu iki tip tüyden birlikte kurtulmanın en iyi yolu diode lazerlerdir. Ayrıca ince tüyleri tetiklemiyor olması da diode lazerin başka bir avantajıdır.

Diode Lazer Epilasyonun Avantajları

Deride leke kalma ihtimali azdır.

Koyu renk ciltlerde dâhil olmak üzere diode lazerlertüm cilt tiplerinde epilasyon yapılabilen lazerlerdendir.

Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır. Bu özellikleri nedeniyle erkek sırtı, kadın ve erkek kol ve yüzünde en başarılı lazerlerdir.

Derinlere etki etmesi bu lazerin avantajı iken derin dokuları etkilemesi ağrıyı arttırır. Ağrısı abartılacak kadar fazla değildir.

Artırma yan etkisi yoktur.

Genel olarak bakıldığında diode lazerler dünyada en çok tercih edilen lazer tiplerindendir.

Dalga boyu 810 nm’dir.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.