Botox İle Terleme Tedavisi

Botox İle Terleme Tedavisi

Botox uygulaması kırışıklık tedavisi olarak adlandırdığımız kozmetik kullanım dışında aşırı terleme problemine de somut çözümler getirmektedir. Terleme; kişilerin sosyal ve profesyonel hayatında önemli bir problemdir.

Bu problemi çözmek için öncelikle tedavi ile ilgili beklentilerin ve endişelerin uygulamayı yapacak doktor ile paylaşılması gerekmektedir.

Botox ile Terleme Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Terleme problemine yönelik uygulama yapılan bölgeler avuç içi, ayakaltı ve koltuk altı bölgeleridir.

Botox İle Terleme Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Bazı durumlarda hafif ağrı olabileceği için uygulama öncesi anestezi özelliği olan bir krem sürülerek bölge uyuşturulur. Uyuşma işleminden sonra terleme alanı tespit edilir, bu bölge yaklaşık 1 cm aralıklar ile işaretlenir ve deri içine çok küçük doz ve aralıklar ile ilaç verilir. İlaç, yalnızca enjekte edilen bölgede etkilidir genel dolaşıma karışmaz. Uygulamadan sonra iki hafta içinde beklenilen etki başlar.

Terleme Tedavisinde Botox’un Etkisi Ne Zaman Başlar?

Botoks etkinliğini tam olarak 7gün içinde gösteren bir preparattır. Ancak koltuk altı terleme nedeniyle botox uyguladığımız hastaların büyük bir kısmı enteresan bir şekilde etkinin çok daha kısa bir süre içerisinde başladığını tarif ederler. Yine klasik bilgi olarak botox un etkinliği 4-6 ay olarak bilinirken, koltuk altı terleme hastalarında bu etkinin 1 yıla kadar uzadığı görülmektedir. Birkaç seanstan sonra bu sürenin nadiren de olsa 1 yıldan uzun sürdüğü gözlemlerimiz arasında yer almaktadır.

Botoks ile Koltuk Altı Aşırı Terleme Tedavisinin Dezavantajları Nelerdir?

İşlemin neredeyse hiçbir dezavantajı yoktur. Yaklaşık 10dk lık bir uygulama ile 12 ay süreyle terlemeden kurtulmak son derece avantajlı bir tedavi şeklidir.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.