Botoks ve Dolgu

Botoks ve Dolgu

Botoks ve dolgu uygulamaları son zamanlarda artış göstermiştir. Bayanların yanında erkek hastaların da bu konuda istekli oldukları bir gerçek. Özellikle 40-50 yaş grubu erkeklerde, alt kademelerden yükselmekte olan genç kuşak ile rekabet isteği botoks-dolgu gibi ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerine başvuran sayısını yukarı taşıyan etkenlerden sadece biri.

Cilt kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kimi daha erken kimileri ise daha geç yaşlanma belirtileri göstermektedir. Kırışıklıklar her ne kadar bakınca bir gibi görünse de oluşum şekline göre yüz mimikleriyle oluşan kırışıklıklar ve yerçekimi ve cildin sarkmasından ortaya çıkan kırışıklıklar olarak değerlendirilmektedir.

Hangi Dolgu Maddesi Daha Güvenli?

Eğer bir kırışık doldurulacak ise hyaluronik asit ve kalsiyum apatit içeren ürünler en güvenli olanlarıdır. Bunlar vücuda enjekte edildikten bir süre sonra eriyip kaybolmaktadırlar. Hastaların kalıcı dolgu maddelerinden uzak durup daha güvenli olan ve ilerde problem yaratmayan hyaluronik asit ve kalsiyum apatit içeren ürünleri, ile kırışiklarının giderilmesi yöntemini tercih etmeleridir.

Botoks kullanım alanları:

- Alın çizgileri

- Kaş çatma çizgileri

- Göz dış kısmındaki kazayağı çizgileri

- Üst dudak üzeri kırışıklıklar

- Kaş kaldırma

- Burun sırtı çizgileri

- Düşük ağız kenarları

- Boyun kırışıklıkları

- Boyun bantları

- El ve koltuk altı terlemesi

- Migren türü baş ağrıları

- Çiğneme kası hipertrofisi

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.