IPL Lazer Epilasyon

IPL Lazer Epilasyon

BENTLON IPL Intense Pulsed Light, özel dalga boylarında çok güçlü bir flaş ışığıdır. Bu IPL teknolojisini kullanarak birçok tedavi uygulaması yapabilir, özellikle kıl yok etme uygulamalarında çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca BENTLON Dual Power Flash dalga boyuna bağlı olarak aşağıdaki uygulamaları yapabilme imkanı sağlamaktadır.

IPL Lazer epilasyon tedavisi, epilasyon alanında bu denli başarılı olmasının temelinde, lazerle kıl aldırma tedavisine nazaran daha ucuz ve hızlı bir tüy aldırma kürü uygulaması yatmaktadır.

IPL lazer teknolojisi sadece lazerle kıl aldırmak için değil, güneş yanıkları, ciltte pigmentasyon rahatsızlıkları ve uzun yıllar güneş ışıklarına maruz kalanların boyunlarında görülen cilt lekeleri, yüzdeki damarlanma izleri, doğum lekeleri, güneş lekeleri, hamilelik lekeleri gibi değişik cilt lekelerinin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Uygulama ağrılı mıdır?

Hafif rahatsızlık ve çok az ağrı hissedilebilir. Ancak bu ağrı işlem öncesi soğutma ve kullanılan anestezik kremler ile en aza indirgenebilir.

Yan etkileri var mıdır?

Şüphesiz ki, uygulama yapılan bölgelerde kızarıklıklar, bölgesel ödem veya kabarıklıklar olabilir. Bu etkiler seans bitiminden bir kaç saat sonra kaybolur. Ama çoğu uygulamalarda yan etkilere rastlanmamaktadır. Nadir olarak, eğer gerekli önlemler alınmamışsa, geçici olarak pigmentasyon değişikliklerine yol açabilir.

  • Not:

    29.05.2005 (BGBİ. I S. 2570) tarihli yasayla kapsamı genişletilen Tedavi İlaçları Reklam Kanunu’na göre 01.04.2006 itibariyle hastaların tedavi/operasyon öncesi ve sonrasına ait görüntüleri sergilemek yasaklanmıştır. Bu nedenle web sitemizde Operasyon Öncesi / Operasyon Sonrası fotoğraflarını sunamıyoruz.

    Estetikay ayrıcalığından yararlanmak için sizleri merkezimize mutlaka bekliyoruz. Estetikay‘da yapılan uygulamalarımızın tümü sağlık bakanlığınca ruhsatlı, özel poliklinik ve hastane ortamında yapılmaktadır.